İSTANBUL ZABITASI KURBAN BAYRAMI ÖNCESİ DENETİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü ve İl Tarım Müdürlüğü Ekipleri, kurban satış ve kesim yerlerini denetliyor.

Vatandaşların hijyenik ortamlarda ve dini usullere uygun bir şekilde kurban kesebilmeleri için İstanbul’daki kurban kesim ve satış noktaları tek tek inceleniyor. Zabıta ekipleri yapılan denetimlerde, satış yerlerinde bulunan kurbanlık hayvanların menşei şahadetnamesi, sağlık raporu, küpe ve pasaport gibi belgeleri kontrol ediyor.

Alibeyköy Kurban Satış ve Kesim Merkezi’nde incelemelerde bulunan Başkan Kadir Topbaş, “İstanbul genelinde 7 noktada satış ve kesim merkezimiz var. Kesimler de aynı noktada dini vecibelere uygun ve modern bir şekilde yapılıyor” dedi.

Yapılan kontroller esnasında izinsiz kurban satışı yapan yerler ve uygunsuz ortamlarda kurban kesim işlemi yapanlar hakkında da gerekli işlemleri yapan zabıta ekipleri, bu konuda İl ve İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlükleri ve İlçe Belediyelerini de bilgilendirerek, olumsuzlukların giderilmesi yönünde çalışmalar yapıyor.

Halkın sağlıklı bir ortamda kurban kesimini gerçekleştirebilmesi için denetimler, Kurban Bayramı süresince de devam edecek.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”47″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]