İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU ZABITA TEŞKİLATI’NI KABUL ETTİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Zabıta Teşkilatının 191’inci kuruluş yıl dönümü ve Zabıta Haftası münasebetiyle Zabıta Teşkilatı temsilcilerini Bakanlık Konferans Salonu’nda kabul etti.

“Zabıtamız 191 yıldır bizim yanımızda bizden olmayanlara karşı bizim hakkımızı, hukukumuzu ,malımızı, yeri gelir canımızı savunmaktadır. Her şeyi affeden Cenab-ı Haktır. Ancak sahibinin iznine bıraktığı kul hakkının bekçiliğini yapmak gibi önemli ve eziyetli bir görevi vardır” diyerek Zabıta Teşkilatının yaptığı hizmetlerin önemine ve zorluğuna dikkat çekti.

Geçmişi olmayan ve geçmişler ile bağlantısı olmayan toplumların sağlıklı bir gelecek inşa edebilmesi mümkün değildir diyen Soylu, Zabıtanın 1826 yılında İhtisap Nezaretinin kuruluşundan bugüne kadar pek çok değişiklik ve gelişme gösterdiğini, Zabıta Teşkilatının günümüzde görev  sahasının genişlediğini ancak sorumluluğun büyüklüğü ve çizgisinin asla değişmediğini dile getirdi.

Bu mesleği daha da geliştirmek için iki tane çalıştay gerçekleştirdiklerini söyleyen Soylu, bu çalıştayların önemli sonuçları ve tespitleri olduğunu ve bu yönde çalışmaların hızla devam ettiğini açıkladı.

“Zabıtalık mesleğinin milletimiz nezdindeki kıymetini çok iyi biliyorum. Bundan sonraki nesillere de bu kıymeti aktararak devam etmek hepimizin sorumluluğundadır” diyen Soylu, bu buluşmaların devam etmesini, mesai birlikteliğini daha yukarılara taşıyacağını ve Zabıta Teşkilatının hizmet kalitesini ve kapasitesini artırma gayreti içerisinde olacağından söz etti.

Programın sonunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Av.Tayfun Karali, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya Kuran-ı Kerim hediye etti.

 İSTANBUL’DAKİ ZABITA TEŞKİLATLARININ KATILIMCI LİSTESİ

 1. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Av.Tayfun Karali
 2. Avcılar Zabıta Müdürü Gaffar Aslan
 3. Büyükçekmece Zabıta Müdürü İbrahim Kaya
 4. Bağcılar Zabıta Müdürü Seyyid Bilal Şeker
 5. Başakşehir Zabıta Müdürü Faruk Öztürk
 6. Bayrampaşa Zabıta Müdürü Dursun Demirel
 7. Beşiktaş Zabıta Müdürü Selçuk Bartınlı
 8. Esenler Zabıta Müdürü Celal Aksoy
 9. Eyüp Zabıta Müdürü İsrafil Aydın
 10. Silivri Zabıta Müdürü Selçuk Efe
 11. Sultangazi Zabıta Müdürü A.Serkan Sancar
 12. Şişli Zabıta Müdürü Halil İbrahim Güven
 13. Sancaktepe Zabıta Müdürü Yusuf Selik
 14. Kadıköy Zabıta Müdürü Vedat Keskin
 15. Çekmeköy Zabıta Müdürü Zelkif Bal
 16. Arnavutköy Zabıta Komiseri Recai Yılmaz[ngg_images source=”galleries” container_ids=”58″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]