İstanbul Zabıtadan Ahde Vefa Örneği

 Bir zabıta emeklisi düşünün. Ömrünü vatana ve millete hizmet için adamış, zabıta teşkilatı içerisinde görev yapmış, halkına hizmet etmiş ve emek vermiş bir zabıta emeklisi. 1983 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığından emeklilik zamanı geldiğinde mesai arkadaşları ile vedalaşarak teşkilattaki görevine alnı ak, başı dik bir şekilde veda etti.

Çok sevdiği eşi ve kızıyla boğaz manzaralı, iyi bir konumdaki kendisine ait evde mutlu bir şekilde yaşıyordu. Ta ki o güne kadar… 1985 yılında çok sevdiği eşi vefat etti ve bir dönüm noktası olan bu yıl ile birlikte her şey bir anda değişti. Sosyal hayat ile bağlantısını keserek içine kapandı ve dört duvar arasında kızı ile günlerini sürdürmeye başladı. Kızının psikolojik rahatsızlık içerisinde olması onu daha da zor şartlar içerisinde yaşamaya itti. Yıllar asırlar gibi geçti ve o boğaz manzaralı güzel evin içerisi bakımsızlıktan perişan bir hal aldı. Duvarlar siyahlıktan gözükmüyordu. Evdeki eşyaların tamamı eski ve hurdaya çıkmıştı. Evde hijyensiz bir ortam oluşmuştu ve kızı ile beraber bu evde sağlıksız koşullarda hayat mücadelesi vermekteydiler.

Yürümekte ve duymakta zorlanan ve psikolojik olarak da zor zamanlar geçiren zabıta emeklisi yaşadığı tüm bu olumsuzluklar karşısında hayatta kalma mücadelesi verirken İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı emekli personelinin bu durumunu duyunca ona sahip çıktı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi mağdur durumdaki zabıta emeklisine yardım eli uzatarak biraz olsun yüreğine su serpti. Kendisine daha yaşanabilir, daha mutlu ve umutlu bir yaşam hediye edilen zabıta emeklisi ve kızı şimdi yenilenmiş evinde daha iyi şartlarda hayat sürmektedirler.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”80″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]