İbb Zabıtası Şehit Öğretmenlerimizin Ailesini Ve Okulları Ziyaret Etti

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle 23 Kasım Perşembe günü Gümüşhane’de şehit öğretmen Necmettin Yılmaz’ın ailesini, İstanbul’da da Şehit Öğretmenler Ortaokulu ile Şehit Öğretmen Yasemin Tekin İlkokulu’nu ziyaret etti.

EKİPLER ZOR ŞARTLAR ALTINDA ŞEHİT AİLESİNE ULAŞTI

Yoğun kar yağışı ve zincirsiz araçların yollarda kalması nedeniyle Zigana dağlarında yaklaşık 2 saat mahsur kalan zabıta ekipleri tüm bu olumsuzluklara rağmen pes etmedi ve şehit ailesine verdikleri sözü yerine getirmek için kar lastikli araçlarına bir de zincir takarak yeniden yollara düştü ve ailenin evine ulaştı. Ziyaret sırasında şehit ailesine Türk Bayrağı ve Kur’an-ı Kerim takdim edildi. Akabinde kabir ziyareti yapılarak şehit Necmettin Yılmaz’ın ruhuna Fatiha okunarak dua edildi.

İSTANBUL’DA OKULLAR ZİYARET EDİLDİ

İstanbul’da ise Eyüp ilçesinde Şehit Öğretmenler Ortaokulu, Ümraniye’de de Şehit Öğretmen Yasemin Tekin İlkokulu’nda öğretmenler ziyaret edilerek öğretmenler günü kutlandı. Hoş sohb

etlerin ardından okulda görev yapan öğretmenlere ve öğrencilere karanfil dağıtıldı. Yasemin Tekin 1993 yılında kendisi gibi öğretmen olan eşi Bayram Tekin ve tek çocuğu olan kızı Betül ile birlikte şehit edilmişti.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”88″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]