‘Zabıtanın şehir hayatındaki’ rolü konulu Resim ve Kompozisyon yarışmasında ödüller sahiplerini buldu.


Gaziosmanpaşa Belediyesi, Zabıta Müdürlüğü tarafından geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın daha bilinçli nesiller olarak yetişmesine katkı sağlamak üzere 3 ve 4. Sınıf ilkokul öğrencilerine yönelik düzenlediği “Bilinçli Tüketim, Güvenli Gıda, Çevre Bilinci ve Zabıtanın Şehir Hayatındaki rolü konulu Resim, Şiir ve Kompozisyon Yarışması’nın kazananları törenle ödüllendirildi.
Öğrencilere ödüllerini Belediye Başkanı Hasan Tahsin USTA takdim etti.
Gaziosmanpaşa Belediyesi, okullarda düzenlediği sağlıklı çevre, güvenli gıda, tüketici hakları ve zabıtanın şehir hayatındaki rolü konulu eğitim seminerleriyle bu yıl 6 bin öğrenciye ulaştı. Seminerler kapsamında 3’üncü ve 4’üncü sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında 500 öğrencinin kentlilik bilinci ve zabıtanın rolü konularında duygularını yansıttığı eserler büyük beğeni toplarken, jüri kazananları belirlemekte oldukça zorlandı. 1.’liği şiir dalında Özel Doğa Koleji öğrencisi Elif Ecesu KALKAN, kompozisyon dalında Özel Mavigün İlkokulu öğrencisi Zeynep AKÇAKIL, resim dalında da Adnan Menderes İlkokulu öğrencisi Sude SEVİNDİK kazandı. 1.’liği elde eden öğrencilere bilgisayar, 2. olan öğrenciler tablet, 3. olan öğrenciler de bisiklet ile ödüllendirildi.
2016-2017 eğitim yılından itibaren sürdürdüğümüz ve süreklilik arz eden eğitimlerimizle halkın sağlık, huzur ve esenliği için görev yapan teşkilatımızın görevlerinin bilinmesini hem de çocuklarımızın yaşadıkları kente sahip çıkmaları ve kentlilik bilincini oluşturma noktasında bilgilendirerek onların daha bilinçli, daha donanımlı bireyler olarak yetişmelerini hedeflemekte bununla birlikte daha kaliteli bir kent yaşamı ortaya çıkacağı fikrindeyiz.