Zabıta Memurları İle Esnaflar Arasında Dostluk Maçı

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ile İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İSTESOB), kayıt dışı ekonomi ile mücadeleye dikkat çekmek ve Esnaflar ile Zabıtalar arasındaki dostluğu pekiştirmek adına 5 Eylül Çarşamba günü İBB Zabıta Edirnekapı Kompleksinde düzenlenen dostluk maçında bir araya geldi.

İstanbul Zabıtasının, devletine karşı tüm sorumluluklarını (vergi, kira, stopaj, SGK vb.) yerine getiren ve emeğini sermayesi ile birleştirerek ekmeğinin peşinde koşan esnafların yanında olduğunu aynı zamanda esnafların da kayıt dışı ekonomi ile fedakarca mücadele eden Zabıta Teşkilatımızın yanında olduğunu göstermek amacıyla düzenenlenen dostluk maçı anlamlı ve güzel görüntülere sahne oldu.

İBB Zabıta Destek Hizmetleri Müdürümüz Yılmaz LAZOĞLU ve İSTESOB Başkanı Faik YILMAZ maç öncesinde, esnafların hakkını korumaya yönelik konuşmalar yaptılar. Faik YILMAZ, yasal olmayan yollardan satış yapılmasını engellemek için kayıt dışı ekonomik faaliyet gösteren seyyar satıcılar ile büyük bir özveri ile mücadele eden Zabıta Teşkilatı adına Yılmaz LAZOĞLU’na teşekkürlerini sundu.

Kayıtsız, evraksız ve merdiven altı üretimlerle halk sağlığını tehdit ederek seyyar faaliyet gösteren kişiler ile kayıtlı ve izinli esnaflar arasındaki öneme dikkat çeken LAZOĞLU, toplum nezdinde sadece seyyar satıcı kovalayan ve zorla elindeki malı alıp ekmeği ile oynayan bir zabıta profili çizilerek kamuoyunda yanlış bir bakış açısı sergilendiğini söyledi. Bin yıllık geçmişi olan Ahilik teşkilatını ve Ahilik kültürünü layıkıyla temsil eden, yaşatan, İstanbul ve İstanbullular için 192 yıldır 7/24 fedakarca hizmetlere imza atan Zabıta Teşkilatına, her daim destek olan İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İSTESOB) Başkanı Sayın Faik YILMAZ’a teşekkür etti.

Vatandaşların rahatı ve huzuru için birçok sıkıntıya, hatta zaman zaman şiddete maruz kalan, buna rağmen vazife bilincini kaybetmeden iyiliği emredip kötülüğü men etme gayretindeki Zabıta Teşkilatımızın 192. yıl dönümünü kutlayan Yılmaz LAZOĞLU ve Faik YILMAZ, maç öncesinde her iki takıma da başarılar diledi.

Program, karşılıklı plaket takdimleri sonrasında sona erdi.