Zabıta’dan ‘Yerli Üretim Logolu Etiket’ Denetimi

Isparta Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri pazar yerleri ve taksi durakları ile taksici esnafını denetledi.

 Isparta Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri pazar yerleri ve taksi durakları ile taksici esnafını denetledi. Pazar esnafı yerli üretim logolu etiket kullanması noktasında uyarılırken, taksici esnafının da araç kullanma izin belgeleri denetlendi.

Isparta Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın‘ın talimatları doğrultusunda pazar yerlerinde ve taksi durakları ile bu taksi duraklarında çalışan ticari taksicilerin denetimlerini gerçekleştirdi.

Zabıta ekipleri pazar yerlerinde denetimlerin yanı sıra pazar esnafını yerli üretim logolu etiket kullanımı konusunda uyardı. Şehirde bulunan 40 taksi durağı ve bu duraklara bağlı çalışan 215 adet ticari taksi esnafı denetlendi.

“Amaç, kaliteli, güvenli ve sürekli hizmet verilmesi”

Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede şunları söyledi; “Isparta Belediyesi Zabıta Müdürlüğümüze bağlı ekipler ilimizde kurulan pazar yerlerini ve mahalle pazarlarımızda pazar esnafımıza yerli üretim logolu etiket kullanmaları konusu başta olmak üzere çeşitli konularda gerekli denetimlerde bulundu. Pazarcı esnafımızın yerli üretim logolu etiket kullanmaları sağlandı. Yine ilimizde bulunan 40 adet taksi durağı ve bu duraklara bağlı çalışan 215 adet ticari taksici esnafımızın gerekli denetimleri yapıldı. Bu denetimler sonucunda kurallara uymadığı tespit edilen ticari araç kullanma izin belgesi olmayanlara işlem uygulandı. Ayrıca taksici esnafımızla birlikte belediyemiz zabıta karakolunda yapılan toplantıda ilimizde yaşayan vatandaşlarımızın ve misafir olarak bulunan asker ile öğrenci ailelerinin kaliteli, güvenli ve sürekli hizmet almaları ile ilgili karşılıklı istişarelerde bulunuldu.