BELEDİYE HABER

Başkan Aksoy’a Yılın Belediye Başkanı Ödülü

Eklenme Tarihi : 11.03.2013 15:32:55

Tüm Karadenizliler Kültür, Turizm ve Eğitim Derneği Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy’a Yılın Belediye Başkanı Ödülü verdi.

18 Karadeniz İlini kapsayan Tüm Karadeniz İlleri Kültür, Turizm ve Eğitim Derneği Safranbolu Belediye BaşkanıDr. Necdet Aksoy’a çalışmalarından dolayı Yılın Başkanı ödülü verdi.

Dernek Başkanı Osman Işık yaptığı açıklamada; “Tüm Karadeniz İlleri Kültür, Turizm ve  Eğitim Derneği Artvin’den Kastamonu’ya, Karabük’ten Bartın ve Zonguldak’a kadar. 18 Karadeniz ilini kapsıyor. Derneğimiz 2011 yılında kuruldu. Başarılı Belediye Başkanlarına, Milletvekillerine, İşadamlarına, Sağlıkçılara, Sivil Toplum Örgütleri’ne plaket takdim ediyoruz.  Bu noktada da Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy’u başarılı gördüğümüz için ödüle layık gördük” dedi. 
 
 Başkan Aksoy ise yaptığı konuşmada; “Safranbolu  ülkemizin en önemli kültür turizmini yapan, kültür turizminde korumacılığını en iyi yapan şehirlerden birisi, Çünkü Safranbolu korumacılık anlamında Türkiye’den seçilmiş 20 en iyi koruma şehrinden birisi.Yine bizim bölgemiz, şehrimiz bünyesinde 1560’a yakın tarihi tescilli eseri barındırıyor.Bu coğrafya içerisinde baktığımızda bu eserleri yerleştirdiğimizde adeta bir açık hava müzesi burası.Türkiye’de 65.000 civarında tescilli eser var, ki bunların 1560 tanesi Safranbolu’nun sınırları içerisinde.Bu bolluk adeta açık hava müzesindeki yoğunluğu gösteriyor.Yine şehrimiz Osmanlı’nın mirası.Türkiye’de Osmanlı’nın mirası olan 5-6 şehir var. Buralardaki tarihi eserlerin büyük bir kısmı yok edilmiş, çok farklı amaçlarla bölünmüşken Safranbolu bu eserleri koruyor. Kent bütünlüğü halinde koruyor. Şehir planı ile koruyor, Sokaklarıyla koruyor aynı yerleşim şekliyle koruyor ve bunun ötesinde birde Osmanlının yaşayan zanaatlarını burada yaşatıyor demirciliği, bakırcılığı, yemeniciliği, sirke yapımını pekmez yapımını yani maddi kültür varlıklarını koruduğu kadar gayri maddi kültür varlıklarını örfünü âdetini, düğününü onları da koruyor. Bütün bunlarıyla iç içe baktığımızda ele aldığımızda gerçekten çok farklı bir şehir geçmişiyle bu gününü birleştiren geçmişinin bugünleri yaşayabilen bir şehir ” dedi.
 
Belediye çalışmaları ile ilgili de bilgi veren Başkan Aksoy’a konukların Hıdırlık’ta yemek vererek Safranbolu’yu simgeleyen çeşitli hediyeler takdim etti.

 • İzmir Büyükşehir Belediyesi Konak Zabıta Müdürü Şakir Kumaş
  İzmir Büyükşehir Belediyesi Konak Zabıta Müdürü Şakir Kumaş
 • İçişleri Bakanlığı Bir Uygulama Yönetmeliği Hazırlamalı
  İçişleri Bakanlığı Bir Uygulama Yönetmeliği Hazırlamalı
 • İzmir Çiğli Belediyesi Zabıta Müdürü Yasemin Özgüler
  İzmir Çiğli Belediyesi Zabıta Müdürü Yasemin Özgüler
 • Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu
  Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu
Tüm Ropörtajlar...
ANAYASAL BİR HAK OLAN ..Değerli meslektaşlarım; Belediye zabıtaları görev yaptıkları belde içerisinde yaşayan insanlara daha kaliteli bir yaşa ..Saadettin Özyazıcı
 • İstanbul Belediyesi Zabıta Vakfı (İktisadi İşletme)
  Telefon : 0850 433 14 53 * Faks : 0850 433 20 23
 • İstanbul Belediyesi Zabıta Vakfı (İktisadi İşletme)
  Telefon : 0850 433 14 53 * Faks : 0850 433 20 23
Tasarım ve Uygulamailke